28
paź

O NAS

 • PDF
 • Drukuj
 • Email
Stowarzyszenie Klub Samochodów Terenowych "Żubry Kraków"

Stowarzyszenie KST "Żubry Kraków" zostało założone w 1999 roku przez kilku doświadczonych terenowców i funkcjonuje nieprzerwanie od tego czasu. Klub posiada osobowość prawną i działa poprzez swoje organy w sposób przewidziany w ustawie „Prawo o stowarzyszeniach” i Statucie. Zrzeszeni jesteśmy w Polskim Związku Motorowym .     Z założenia "Żubry"organizacją niekomercyjną której działalność opiera się na pracy społecznej ogółu członków, a wszelkie dochody przeznaczane są na cele statutowe. Tworzymy społeczność otwartą i przyjazną dla nowych członków, którzy zdeklarują się przestrzegać statutu i brać aktywny udział w życiu klubu. Kontynuujemy dotychczasowe tradycje aby realizować...

Cele KST Żubry Kraków

Cytujac za statutem:

Celem Klubu jest:
 1. organizowanie i popularyzowanie masowego oraz wyczynowego sportu motorowego oraz podnoszenie poziomu sportu motorowego,
 2. organizowanie turystyki motorowo- terenowej,
 3. działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozwijanie wśród społeczeństwa kultury motoryzacyjnej.

Głównym polem działalności Klubu jest offroad, rajdy 4x4 - wynikło to naturalnie z doświadczeń założycieli i pierwszych członków. Statutowe cele realizujemy organizując rajdy 4x4, wspierając ich organizację, uczestnicząc w imprezach charytatywnych oraz organizując imprezy integrujące środowisko offroad-owców. Obszarem naszej działalnosci jest teren Rzeczpospolitej więc poza okolicami Krakowa również tereny Pustyni Błędowskiej, Nowego Sącza nie są nam obce.


Członkowie Klubu

Cytujac za statutem:

Członkowie są obowiązani:
 1. brać udział w działalności Klubu, oraz przestrzegać postanowień Statutu, regulaminów i uchwał władz Klubu,
 2. regularnie opłacać składki członkowskie,
 3. podnosić swój poziom sportowy i fachowy w zakresie motoryzacji,
 4. chronić własność Klubu jako wspólne dobro,
 5. dawać przykład właściwej postawy moralnej oraz dbać o dobre imię Klubu,
 6. krzewić kulturę motoryzacyjną.

Członkowie Klubu dla jego działalności poświęcają własny czas, nierzadko pieniądze, i zawsze swoje samochody, które cierpia z reguły najbardziej. Czynią to zupełnie bezinteresownie realizując swoje offroadowe pasje. Wszystko to spowodowało że powstała zgrana grupa przyjaciół. Grupa otwarta na nowych ludzi, nowe doświadczenia, nowe wyzwania. Grupa do której zapraszamy wszyskich chętnych, którym przejadła się już samotna jazda.

 

 Sponsorzy

Klub nie mógłby utrzymywać i podnosić dotychczasowego poziomu imprez 4x4 gdyby nie nasi Sponsorzy oraz zaprzyjaźnione miasta. Właśnie dzięki nim możemy zapewnić wysoki poziom tras, tradycyjną rajdową imprezę z pieczoną świnią, atrakcyjne nagrody oraz... niskie wpisowe na naszych rajdach 4x4. Listę podmiotów pomagających Żubrom oraz podziękowania dla nich, można znaleźć w zakładce SPONSORZY.

Poprawiony: środa, 11 stycznia 2012 10:57

 
Polecamy i zapraszamy !
Szlakami Jury 2016
03-05.06.2016
Facebook Fanbox 1.5.x.0
Free Joomla Templates by JoomlaShine.com